Kim jestem?

Hej! Jestem Ola. Lubię niebanalne marynarki, kolorowe skarpetki i nieszablonowych ludzi (w sumie to tych szablonowych też, bo uwielbiam wszystkich ludzi), a najbardziej kręci mnie pomaganie innym ludziom i przyglądanie się ich zmianom. To mnie niesamowicie uskrzydla i daje poczucie, że to co robię ma sens! Jak do tego doszłam?

Część kariery zawodowej spędziłam w rozmaitych branżach i sektorach. Najzwyczajniej w świecie szukałam siebie i swojego miejsca. Miejsca, gdzie będę mogła przyjść w swojej kolorowej skarpecie i niebanalnej marynarce, być sobą, poznawać i pracować z cudownymi ludźmi, pomagać im w rozwoju i przy okazji stawać się najlepszą wersją siebie. To właśnie znalazłam w swojej pracy jako coach, trenerka i mentorka!

Jestem dyplomowanym coachem. Obecnie stosuję swoje nowatorskie podejście, łączące coaching i mentoring, a także moje sprawdzone autorskie narzędzia. Współpracuję głównie z kobietami. Wspieram ich odwagę, siłę i motywację do działania. Wspomagam pewność siebie i poczucie wartości.

Jaka jest moja misja?

Pomagam odnaleźć odwagę do działania. Wspieram pewność siebie i poczucie wartości.

Dla mnie, kobiety i matki dwóch córek, dbanie o świat pełen szczęśliwych i spełnionych kobiet jest szczególnie ważne. Marzę o tym, aby moje (jeszcze małe) damy robiły w przyszłości wszystko to, czego zapragną, bez ograniczeń, patrzenia na stereotypy czy dbałości o opinie innych, z odwagą w sercu, uśmiechem na ustach i otwartością w głowie, w poszanowaniu i miłości do różnorodności innych ludzi.

Jak to wyglądało u mnie?

Wcale nie było mi łatwo. Wysoka wrażliwość i bycie jedynakiem sprawiało, że od dzieciństwa trudno było mi poradzić sobie z krytyką i opinią innych. Chorobliwa nieśmiałość powodowała, że często wolałam milczeć niż wyrazić własne zdanie czy podzielić umiejętnościami, które posiadałam (a w które nie wierzyłam). Wychowanie w małej społeczności, pełne książek i wzniosłych ideałów również nie pomogło też zawierać wartościowych relacji międzyludzkich. Ciągłe wpasowywanie się w oczekiwania innych, brak asertywności, odwagi do działania, niski poziom pewności siebie i szwankujące poczucie własnej wartości powodowało, że ciężko mi było czuć się dobrze z sobą. Ale myślałam, że chyba musi tak być. Bo jak miałoby być inaczej?

I nagle coś pstryknęło w mojej głowie. Któregoś dnia, najzwyczajniej w świecie, powiedziałam sobie: dość! Czy mi się udało z dnia na dzień radykalnie zmienić swoje życie? Absolutnie nie! Nawet tego nie planowałam. Zaczęłam jednak długotrwały proces zmian ,,krok po kroku”. Włożyłam w to mnóstwo pracy, siły i samozaparcia. Dzięki temu mogłam sukcesywnie odnajdywać i stawać się osobą, którą zawsze byłam gdzieś w głębi i którą zawsze chciałam i chcę być! 

Pragnę odnosić sukcesy ale też chcę się sparzać, ponosić klęski i uczyć na błędach, żeby mieć poczucie, że próbuję i działam! Że żyję! Chcę być szczęśliwa na moich warunkach! I wiesz co? To wcale nie jest tak, że teraz absolutnie się niczego nie boję! Obawiam się całego mnóstwa rzeczy! Odwaga to nie jest brak strachu a świadome zarządzanie swoimi lękami! Ja wiem, że one tu są, znamy się i tolerujemy :). Bo strach ma Ci pomagać przetrwać a nie blokować Cię przed byciem szczęśliwą!

A Aleksandra Podniesińska prywatnie?

Jestem bibliofilką, miłośniczką zarówno literatury rozwojowej, jak i nieco bardziej rozrywkowej, kryminału i thrillera. W wolnym czasie sama piszę. Na razie odkładam swoje dzieła do szuflady, aż nabiorą dojrzałości i szlachetności wina :). Koneserka ( i w wolnym czasie amatorska producentka) deserów i ciast wszelakiej maści. Uwielbiam spędzać czas z moją rodziną w rozmaitych miejscach podczas różnych aktywności (lub nieaktywności :)).

Poznaj mnie. Dowiedz się, jak mogę Ci pomóc. Umów się na darmową konsultację.

Do zobaczenia i usłyszenia,

Aleksandra Podniesińska, Twoja coachka

PS. I pamiętaj, masz moc!

Przykro mi ale nie możesz tego skopiować:(.